Ogłoszenia duszpasterskie - 18 sierpnia 2019 r.

1. W niedzielę 25 sierpnia nie będzie Mszy św. o godz. 18.00, ze względu na odbywający się w tym czasie Piknik Gminy Goszczyn.

2. Dziś taca inwestycyjna. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego będzie odprawiona w niedzielę 1 września. Zapraszamy rodziców i dzieci do uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. i modlitwy w intencji dzieci i młodzieży, który rozpoczynać będą rok szkolny i katechetyczny. Nie będzie Mszy św. w poniedziałek.

4. W tym tygodniu we wtorek, 20 sierpnia nie będzie Mszy św wieczornej, kancelaria tego dnia otwarta będzie tylko rano. W sobotę, 24 sierpnia o godz. 18.00 będzie Msza św. z sakramentem małżeństwa.

5. Kancelaria parafialna czynna jest w godz. 8.00 – 9.00 oraz 17.00 – 18.00.

6. Prasa katolicka.

7. Życzymy dobrej błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.

Zapraszamy młodzież w wieku od 7 klasy szkoły podstawowej do udziału w Diecezjalnym Spotkaniu Młodzieży w Wilanowie w sobotę 13.04.2019 r.
Spotkanie poprowadzi zespół Mocni w Duchu wraz ze wspólnotą Młodość - Lubię to!.
W programie: zawiązanie wspólnoty, koncert uwielbieniowy, ewangelizacja, świadectwa, Msza św., targi wspólnot.
Wyjazd o godz. 8.30 autokarem z przed kościoła w Goszczynie. Koszt autokaru to 30 zł. Planujemy po spotkaniu zjeść pizzę
Zapisy do 31.03 w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Czytaj dalej... "Diecezjalne Spotkanie Młodzieży"

Kodeks Prawa Kanonicznego mówi, iż w niedzielę oraz inne dni świąteczne nakazane, wierni są zobowiązani uczestniczyć we Mszy św.

WYKAZ ŚWIĄT NAKAZANYCH

• Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - Nowy Rok (1 stycznia);
  • Objawienie Pańskie (6 stycznia);
  • Wniebowstąpienie Pańskie w VII Niedzielę Wielkanocy (data → Tabela świąt ruchomych);
  • Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało (czwartek po Uroczystości Trójcy Przenajświętszej) (data → Tabela świąt ruchomych);
  • Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - Matki Boskiej Zielnej (15 sierpnia);
  • Wszystkich Świętych (1 listopada);
  • Boże Narodzenie (25 grudnia).

Na powyższej liście nie uwzględniono uroczystości przypadających w niedziele, ponieważ niedziela zawsze jest "świętem nakazanym", tj. wierni mają wtedy obowiązek uczestniczyć we Mszy św.