Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w obozie rekolekcyjno-wypoczynkowym w Mikaszówce nad jez. Płaskim w Puszczy Augustowskiej. Obóz prowadzony jest przez ks. Tomasza, naszego wikariusza. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie obozu http://mikaszowka.eu oraz u ks. Tomasza.

Terminy i koszt:
1 turnus dla dzieci w wieku 11-14, lat termin 1-15.07.2019, koszt 800 zł.
2. turnus dla młodzieży w wieku od 15 lat, termin 16-27.07.2019, koszt 770 zł.

Ilość miejsc jest ograniczona.

Kodeks Prawa Kanonicznego mówi, iż w niedzielę oraz inne dni świąteczne nakazane, wierni są zobowiązani uczestniczyć we Mszy św.

WYKAZ ŚWIĄT NAKAZANYCH

• Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - Nowy Rok (1 stycznia);
  • Objawienie Pańskie (6 stycznia);
  • Wniebowstąpienie Pańskie w VII Niedzielę Wielkanocy (data → Tabela świąt ruchomych);
  • Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało (czwartek po Uroczystości Trójcy Przenajświętszej) (data → Tabela świąt ruchomych);
  • Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - Matki Boskiej Zielnej (15 sierpnia);
  • Wszystkich Świętych (1 listopada);
  • Boże Narodzenie (25 grudnia).

Na powyższej liście nie uwzględniono uroczystości przypadających w niedziele, ponieważ niedziela zawsze jest "świętem nakazanym", tj. wierni mają wtedy obowiązek uczestniczyć we Mszy św.

W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która jest świętem Służby Liturgicznej ks. Proboszcz pobłogosławił scholę, bielanki i ministrantów naszej parafii.

Autorem zdjęć jest Renata Klaus.

Zdjęcia są własnością parafii św. Michała Archanioła w Goszczynie. Zabrania się ich kopiowania, przetwarzania oraz publikowania w innych materiałach i miejscach w Internecie bez uzyskania odpowiedniej zgody.

Copyright 2018 Parafia św. Michała Archanioła w Goszczynie.
All rights reserved.