Przeskocz do treści

W dniu 10 czerwca tak jak już od wielu lat odbyła się pielgrzymka do Parafii św. Wojciecha Biskupa Męczennika przy Sanktuarium Matki Bożej Lewiczyńskiej Pocieszycielki Strapionych. Parafianie szli w różnych, własnych intencjach. Ksiądz Proboszcz jak zwykle tryskał humorem i energią a Ksiądz Tomasz zmotywował młodzież, której nie zabrakło w tym dniu i dzielnie wszyscy szli po mimo tego, że pogoda była tropikalna. Z modlitwą na ustach i z różańcem w ręku dotarliśmy na mszę. Zdjęcia mówią same za siebie. Za rok znów pójdziemy. Szczęść Boże wszystkim, którzy w tym dniu znaleźli czas i chęci by być z nami Czytaj dalej... "Pielgrzymka do Lewiczyna 10.06.2019"

W sobotę 22  grudnia odbyło się dekorowanie naszego kościoła na okres Bożego Narodzenia. Dziewczynki ze scholi, bielanki oraz ministranci przyszli żeby przyszykować szopkę i ubierać choinki. Dzieci przy wsparciu rodziców w ciągu dwóch godzin pięknie wszystko ozdobili. W tym dniu powstała tradycyjna szopka w kościele oraz druga na dworze z żywymi zwierzętami.

Po skończonej pracy wszyscy zostali zaproszeni do salki gdzie zostało przyszykowane spotkanie na którym ksiądz Tomasz przeczytał fragment z Pisma Świętego i podzieliliśmy się opłatkiem. Było dużo życzeń, tradycyjny barszczyk z pierogami oraz niespodzianka w postaci słodkich prezentów.

Czytaj dalej... "Dekorowanie kościoła 22.12.2018"

Wszystko zaczęło się kilka tygodni temu od pomysłu ks. Tomasza żeby zrobić kiermasz ozdób świątecznych. Następnie informacja poszła w świat, a raczej w parafię. No i okazało się , że damy radę bo jest miejsce gdzie możemy pracować i są darczyńcy, którzy wspomogli nas materiałami. Mamy i jedna babcia  pomagały w trudniejszych pracach, szyły, kleiły i sprzątały. Tatusiom musimy podziękować za pomoc w przygotowaniu podstawek pod choinki. Jeden ciął plastry z drzewa inny szlifował i skręcał. I tak wspólnymi siłami narobiliśmy dużo ozdób, które znalazły swoje domy w pierwszą i drugą niedzielę grudnia. Dodatkową atrakcją w dniu 9 grudnia były pierniczki i kruche ciasteczka, które dzieciaki piekły i ozdabiały w sobotę przez wiele godzin. Była to inicjatywa Pani sołtys Goszczyna Renaty Klaus, która wspiera nas od samego początku. Pomysł okazał się rewelacyjny bo dzieciaki świetnie sią bawiły a pierniczki cieszyły dużym powodzeniem na kiermaszu.

Wszystkim, którzy wspomogli naszą akcję składamy gorące podziękowania:

-Księdzu Proboszczowi i księdzu Tomaszowi za duchowe wsparcie.

- Dzieciom i rodzicom za poświęcony czas i ciężką pracę.

-Sponsorom za materiały.

-Panu Krzysztofowi Dąbrowskiemu za to, że zawsze przygotował nam namiot.

-Parafianom za życzliwe podejście i zakup naszego rękodzieła.

Czytaj dalej... "Kiermasz ozdób świątecznych 02.12.2018 i 09.12.2018"

Pierwszy kiermasz ciast cieszył się dużym zainteresowaniem, więc zgodnie z obietnicą zorganizowaliśmy kolejny. 11 listopada nasi parafianie mogli po raz drugi nabyć coś słodkiego do niedzielnej kawy. Bo nie ma to, jak domowe wypieki, szczególnie te pieczone z sercem. Miło nam, że tak wiele osób angażuje się w pracę na rzecz dzieci i wspiera nas, że parafianie jak zawsze okazują nam swoją życzliwość. Mamy nadzieję, że taki kiermasz będzie odbywał się cyklicznie.

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu stoiska, szczególnie mamom, które podarowały ciasto oraz zadbały o sprawną obsługę.

Czytaj dalej... "Drugi kiermasz ciast 11.11.2018 r"

Na starej plebanii pachnie już świętami. Dzieci z dużym zaangażowaniem przychodzą i robią stroiki, bombki, choinki z szyszek i inne świąteczne ozdoby. Każde dziecko organizuje sobie taką pracę jaką lubi. Malujemy, kleimy, lakierujemy. Jest dużo śmiechu i bałaganu, ale radość w oczach dzieci - bezcenna. Jak bardzo dzieci chcą być razem i coś tworzyć niech świadczy to, że warsztaty odbyły się w sobotę od godziny 12, w niedzielę od 14 a w poniedziałek będą od 17 bo dzieci chcą. Przez kilka kolejnych sobót powstało dużo różnych ozdób, które mamy nadzieję, że na kiermaszu 2 grudnia znajdą własne domy. Gorąco zachęcamy naszych parafian do zakupu bo wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na rzecz dzieci, które swoją pracą pokazują nam, że – razem możemy dużo.

Za pomoc i ofiarowane materiały dziękujemy:

 • Sklep „Dziuboland”- za ogromną ilość kreatywnych materiałów do naszych prac, czyli Pani Ani i Panu Jackowi Dziuba
 • Firmie Redom z Kolonii Bądków za farbę, klej i pistolet. Pani Marioli i Panu Grzegorzowi Przybysz
 • Panu Bohdanowi Włostowskiemu za granulat styropianowy
 • Pani Renacie za wszystko
 • Dzieciom za zaangażowanie
 • Mamom za to, że ogarniają wszystko, przywożą dzieciaki, sprzątają i są zawsze kiedy ich potrzebujemy.

Czytaj dalej... "Warsztaty rękodzieła na plebanii 10.11.2018r."

W niedzielę 21 października po raz pierwszy w naszej parafii odbył się kiermasz ciast, którego inicjatorem był ks. Tomasz Chruścik. Ponad czterdzieści smakowitych wypieków trafiło na stoisko ustawione koło dzwonnicy. Zapachniało dookoła, jak w najlepszej cukierni. Takiej pokusie nie tylko parafianie  nie mogli się oprzeć, ale też i Ksiądz Proboszcz, który osobiście zakupił kawałek szarlotki. Wypieki znikły w błyskawicznym tempie i po Mszy o godzinie 10.00 na stoisku nie było nawet okruszka. Zainteresowanie kiermaszem przerosło oczekiwania organizatorów a jednocześnie dało motywację do zrobienia następnych. O tym kiedy znów będzie można nabyć przed kościołem domowe wypieki będziemy informować, więc prosimy odwiedzać naszą stronę, żeby nie przegapić kolejnej szansy.
Kwota uzbierana podczas kiermaszu będzie przeznaczona na zimowisko dla scholi, bielanek i ministrantów.

Za pomoc w organizacji kiermaszu dziękujemy:

 • Księdzu Tomaszowi za pomysł i duchowe wsparcie
 • Wszystkim mamom, które poświęciły czas na pieczenie a potem na obsługę stoiska
 • Panu Januszowi Jabłońskiemu za parasol
 • Panu Krzysztofowi Dąbrowskiemu z Goszczyna za namiot
 • Pani Renacie Klaus za użyczenie stołów i krzeseł z sołtysówki, wsparcie i pomoc
 • Parafianom za to, że zawsze możemy na nich liczyć.

Nie tylko dziękujemy ale też obiecujemy, że będą kolejne niespodzianki.

Czytaj dalej... "Kiermasz Ciast 21.10.2018"

Tak kolorowo i wesoło na naszej plebanii chyba jeszcze nie było. W sobotę o godzinie 12.00 spotkaliśmy się po raz pierwszy, żeby robić ozdoby świąteczne, które parafianie będą mogli nabyć w grudniu. Frekwencja była tak duża, że tylko dzięki naszemu organiście Panu Marianowi mieliśmy na czym siedzieć. Dwa pomieszczenia wypełniły się roześmianymi dziećmi gotowymi do pracy. W skupieniu wycinały, kleiły, upinały cekiny i wstążeczki. Młodzież, której też nie zabrakło zajęła się trudniejszymi pracami jak klejenie z szyszek wianków i choinek. Z dużą precyzją starsze dziewczyny malowały styropianowe kule, które będziemy ozdabiać 20 października. Miłą niespodziankę zrobiła nam Pani Renata Klaus przynosząc całe pudełko słodyczy i soków. Czym nakarmił nas Pan Marian wiedzą Ci co byli. Zdradzimy tylko, że było to pyszne, białe i czerwone.

Gorąco dziękujemy za poczęstunek.

Nie możemy oczywiście zapomnieć o mamusiach które z nami były i dzielnie pomagały a na koniec posprzątały cały artystyczny nieład.

Kolejny raz spotykamy się w sobotę 20.10.2018 o godzinie 14.00.

Czytaj dalej... "Warsztaty rękodzieła na plebanii. 13.10.2018"