Przeskocz do treści

W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która jest świętem Służby Liturgicznej ks. Proboszcz pobłogosławił scholę, bielanki i ministrantów naszej parafii.

Autorem zdjęć jest Renata Klaus.

Zdjęcia są własnością parafii św. Michała Archanioła w Goszczynie. Zabrania się ich kopiowania, przetwarzania oraz publikowania w innych materiałach i miejscach w Internecie bez uzyskania odpowiedniej zgody.

Copyright 2018 Parafia św. Michała Archanioła w Goszczynie.
All rights reserved.

W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w parafii odbyły się dożynki. Dziękowaliśmy Bogu za obfitość plonów i składaliśmy dary, które zostały przekazane do Ośrodka Wychowawczego w Łbiskach.

Autorami zdjęć są Renata Klaus i ks. Tomasz Chruścik

Zdjęcia są własnością parafii św. Michała Archanioła w Goszczynie. Zabrania się ich kopiowania, przetwarzania oraz publikowania w innych materiałach i miejscach w Internecie bez uzyskania odpowiedniej zgody.

Copyright 2018 Parafia św. Michała Archanioła w Goszczynie.
All rights reserved.

Tak kolorowo i wesoło na naszej plebanii chyba jeszcze nie było. W sobotę o godzinie 12.00 spotkaliśmy się po raz pierwszy, żeby robić ozdoby świąteczne, które parafianie będą mogli nabyć w grudniu. Frekwencja była tak duża, że tylko dzięki naszemu organiście Panu Marianowi mieliśmy na czym siedzieć. Dwa pomieszczenia wypełniły się roześmianymi dziećmi gotowymi do pracy. W skupieniu wycinały, kleiły, upinały cekiny i wstążeczki. Młodzież, której też nie zabrakło zajęła się trudniejszymi pracami jak klejenie z szyszek wianków i choinek. Z dużą precyzją starsze dziewczyny malowały styropianowe kule, które będziemy ozdabiać 20 października. Miłą niespodziankę zrobiła nam Pani Renata Klaus przynosząc całe pudełko słodyczy i soków. Czym nakarmił nas Pan Marian wiedzą Ci co byli. Zdradzimy tylko, że było to pyszne, białe i czerwone.

Gorąco dziękujemy za poczęstunek.

Nie możemy oczywiście zapomnieć o mamusiach które z nami były i dzielnie pomagały a na koniec posprzątały cały artystyczny nieład.

Kolejny raz spotykamy się w sobotę 20.10.2018 o godzinie 14.00.

Czytaj dalej... "Warsztaty rękodzieła na plebanii. 13.10.2018"

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z parafialnego odpustu ku czci św. Michała Archanioła. Podczas Mszy św. odpustowej, której przewodniczył ks. bp Rafał Markowski, młodzież naszej parafii przyjęła sakrament bierzmowania. Ks. Biskup poświęcił także obraz Matki Bożej Różańcowej, który został podarowany parafii przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

Czytaj dalej... "Odpust parafialny i bierzmowanie 30.09.2018"

Zgodne z tradycją w dniu 21 maja 2018 roku wyruszyła piesza pielgrzymka z Parafii Goszczyn do parafii św Wojciecha Biskupa Męczennika przy sanktuarium Matki Bożej Lewiczyńskiej Pocieszycielki Strapionych. Humor i pogoda dopisywały. Z pieśnią na ustach i różańcem w ręku poszliśmy modlić się o łaski. Każdy szedł w swojej intencji lecz jednoczyła nas wspólna modlitwa. Księża Proboszcz i Wikariusz czuwali nad naszym bezpieczeństwem i motywowali do marszu. Zostaliśmy powitani i pokropieni wodą święconą przez księży z parafii Lewiczyn. Pełni nadziei uczestniczyliśmy we Mszy św., gdzie gorącą modlitwą prosiliśmy o łaski dla nas i naszych rodzin. Za rok także odbędzie pielgrzymka, na którą zapraszamy naszych parafian.

Czytaj dalej... "Pielgrzymka do Lewiczyna 21.05.2018"

W dniu 12 maja 2018 roku odbył się pierwszy piknik zorganizowany przez księży z naszej parafii dla ministrantów i scholi. Piękna pogoda pozwoliła na super zabawę. Był grill, ognisko i łowienie rybek. Z uwagi na ich wielkość, po zrobieniu pamiątkowych zdjęć, zostały wszystkie wpuszczone z powrotem do stawu. Plotka głosi, że nasz niezastąpiony Pan Marian, organista, nakarmił je żeby podgrzać emocje. Trzeba przyznać, że rodzice stanęli na wysokości zadania. Stoły uginały się od ciast i innych smakołyków a dzieci były szczęśliwe, szczególnie wtedy, gdy Ksiądz Proboszcz sam zachęcał do zabawy. A jaką atrakcję urządził dzieciakom to wiedzą Ci, co byli. Gorąco zapraszamy na kolejne spotkania.

Czytaj dalej... "Piknik parafialny 12.05.2018"

W niedzielę Palmową na Mszy św. o godzinie 10.00 już po raz trzeci został zorganizowany konkurs na najpiękniejszą oraz na największą palmę. Parafianie tłumnie zgromadzili się przed kościołem gdzie palmy zostały poświęcone. Z roku na rok przybywa robionych rodzinnie palemek. Jury miało naprawdę trudne zadanie. W związku z problemem, która najpiękniejsza Ksiądz Proboszcz nagrodził wszystkie dzieci. Musimy jednak przyznać, że palma zrobiona przez dzieci z Sielca była bezkonkurencyjna, miała aż 678 cm. Mamy nadzieję, że tradycja wprowadzona przez księdza Arkadiusza będzie z roku na rok miała coraz więcej zwolenników. Niech te cudne palmy stroją nasz kościół i zachęcają dzieci do aktywnego uczestnictwa w nabożeństwach.

Czytaj dalej... "Niedziela Palmowa 25.03.2018"