Przeskocz do treści

Trzecia Niedziela Wielkanocy

  1. W najbliższą środę przypada dzień męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie drugiej wojny światowej
  2. Od piątku rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Litanię śpiewamy po Mszy św o godz. 18.00.  Pamiętajmy o przyozdobieniu krzyży i kapliczek przydrożnych. W tym dniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy rano i popołudniu od godz 17.30
  3. W tym roku liturgiczną uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski świętujemy w sobotę 2 maja. W niedzielę przypada Uroczystość Najśw. Maryi Panny oraz święto Narodowe Konstytucji 3 maja 1791 r.
  4. Za tydzień podczas sumy modlimy się w intencji strażaków. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Sumie bez procesji.
  5. Po uzgodnieniu z rodzicami - pierwsza komunia św. dzieci odbędzie się w terminie późniejszym. Konkretnej daty nie podajemy.
  6. Msze św. w tym tygodniu będą odprawione: w poniedziałek tylko o godz 7.00; we Wtorek i środę tylko o godz. 18.00; w czwartek, piątek i sobotę rano i popołudniu.