Przeskocz do treści

Trzynasta niedziela Zwykła

  • Jutro przypada Uroczystość św Piotra i Pawła - jest to doroczny odpust w Przybyszewie
  • W piątek przypada święto św Tomasza Apostoła. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź będzie rano i popołudniu od godz. 17.00. W tym dniu kancelaria popołudniu nie będzie czynna. Spowiadać będzie tylko jeden ksiądz.
  • Rozpoczynają się wakacje - urlopy. Ks Tomasz będzie nieobecny cały lipiec. Kościelny pan Adam nieobecny od 1 lipca do 15 lipca; pan Marian od 15 - 30 lipca
  • Za tydzień niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu. Po sumie wystawienie Pana Jezusa i procesja wokół kościoła
  • W najbliższą sobotę msza św tylko o godz 18.00. Rano nie ma intencji a rozpoczynają się wakacje
  • Dziękuję rodzinie z Dylewa za złożoną ofiarę na układanie chodnika na cmentarzu
  • Serdeczne podziękowanie składam na ręce pani sołtys Renacie Klaus i wszystkim paniom za przygotowanie posiłku - obiadu dla pielgrzymów w dniu wczorajszym
  • Przed pierwszą Komunią św dzieci, prosiliśmy rodziców, aby dzieci i rodzice mieli założone maseczki podczas mszy św. Była u mnie grupa rodziców. Tłumaczyłem. Mówiłem, że może znaleźć się życzliwa osoba z grona naszych parafian lub zaproszonych gości i zgłosić tę sprawę do odpowiednich organów. Prosiłem. Prosiłem. Otóż znalazł się taki życzliwy z trzeciej grupy komunijnej. Napisał donos. Drodzy rodzice, parafianie, proszę abyście słuchali naszych próśb i poleceń, które my księża do was kierujemy. Czynimy to dla waszego dobra.