Przeskocz do treści

Wędrówki w Góry Świętokrzyskie

W dniach 18-20 sierpnia grupa dzieci i młodzieży z naszej parafii wraz z ks. Tomaszem wędrowała po Górach Świętokrzyskich. Były to dni pełne wrażeń. Pierwszego dnia zdobyliśmy najwyższy szczyt pasma jeleniowskiego - Szczytniak. Blisko 15-kilometrowa wędrówka została uwieńczona przystankiem na lody. Drugiego dnia odwiedziliśmy klasztor na Świętym Krzyżu wchodząc szlakiem od Nowej Słupii. Byliśmy w kościele, na klasztornym wirydarzu, w krypcie Wiśniowieckiego, na platformie widokowej, z której podziwialiśmy piękny krajobraz. Następnie zeszliśmy do Szklanej Huty, gdzie zwiedziliśmy osadę średniowieczną, a do klasztoru wróciliśmy Meleksem. Tego dnia też nie zabrakło lodów i ciasteczek. Ostatniego dnia zdobyliśmy Łysicę (najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich) oraz odwiedziliśmy kaplicę św. Mikołaja. Tego dnia odbyliśmy podróż po całym świecie chodząc aleją miniatur w parku rozrywki w miejscowości Krajno, którą także zakończyła lodowa uczta. Poniżej kilka zdjęć z naszych wypraw.