Przeskocz do treści

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Dziś niedziela Zesłania Ducha świętego, za tydzień niedziela Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Jutro przypada święto Njaświętszej Maryii Panny Matki Kościoła, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i wiecznego Kapłana

W sobotę 29 maja dzieci z naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii świętej. Pierwsza grupa o godz. 10.00; druga o godz. 12.30. Podczas uroczystości komunijnych w kościele będą obecni dzieci i rodzice. Zaproszeni goście na zewnątrz Kościoła. Spowiedź dla rodziców i dzieci w piątek o godz.15.00 .

Dziś spotkanie rodziców i dzieci o godz. 17.00 w kościele

Serdecznie dziękuję rodzicom dzieci komunjnych, Michałowi, Łukaszowi, Iwonie, Bożenie za wyczyszczenie kostki wokół kościoła i ogrodzenia. Na razie połowa, ale mam nadzieję, że praca zostanie dokończona

Zbliża się Boże Ciało. Każdy zastanawia się co będzie z procesją. Mam pomysł, aby wyjść z kościoła i pierwszy przy figurach św Jana Pawła II i Ks. kard. Stefana Wyszyńskiego - Romanów; drugi przy krzyżu misyjnym - Dylew; trzeci przy dawnej organistówce - Lekarcice; czwarty przy straży - straż .Z zachowaniem przepisów sanitarnych

W kościele rozpoczynamy zwykły okres Liturgiczny - kolor zielony